Dečji pozorišni festival - Arilje 2011.

Arilje, 1. april 2011.

U Arilju je 1. marta 2011. godine, održan peti Dečji pozorišni festival u organizaciji Narodne biblioteke u Arilju.

Dramska družina "Tračak zračka" iz škole u Visokoj nastupila je na ovom festivalu sa predstavom "Torta sa pet spratova" od Dobrice Erića, a u režiji Anke Joksimović. Predstava je vrlo zahtevna, u njoj je učestvovalo čak 18 glumaca.

Nastup grupe je bio dosta zapažen, kako od publike tako i od žirija. Žiri kojim je rukovodila glumica Narodnog pozorišta u Užicu, Dragana Ljubojević - Vranjanac, je ovoj predstavi dodelio nagradu za najbolji kostim i najbolju scenografiju. Sama prestava je zauzela drugo mesto, a Nevena Vukotić je proglašena za najbolju glumicu festivala.

Predstava "Torta sa pet spratova" će predstavljati ariljski festival na festivalu "Vragolaste pozorištarije" u Smederevskoj Palanci.

glumci

Razgovor sa glumcima Narodnog pozorišta u Užicu